Програш ХДС/ХСС на німецьких виборах – прогнозований. Ковід, карантинні обмеження, економічний спад вплинули на рейтинги правлячих партій у всьому світі, і Німеччина не виняток. Та і А.Лашет лише намагається забрати собі всіх виборців звичної для німців «mutti» Меркель.

В останні сім років головним пріоритетом німецької зовнішньої політики щодо нашої країни була підтримка відносного перемир'я. Раціональним завданням для них було забезпечити безперебійні поставки російського газу і виграти час для добудови нового газопроводу. Якщо в нову коаліцію потраплять "зелені", то вони можуть створити якісь тимчасові труднощі з запуском "Північного потоку-2", але не більше того. Найбільш скептичні щодо України крайні праві і ліві партії — "Альтернатива для Німеччини" і "Ліві". Але вони навряд чи потраплять в будь-яку коаліцію. А так, за будь-якого розкладу, у нас негативний прогноз на німецьку підтримку по лінії отримання ПДЧ в НАТО, зняття торгових обмежень або поставок серйозних озброєнь. Німецькі дипломати і далі будуть схиляти Україну до "формули Штайнмайера" і виконання Мінських угод".

Але, не зважаючи на це, Україна буде працювати з будь-яким урядом, доносити свою позицію, залучати до мирних ініціатив та всіх наших проектів.

Подпишитесь на телеграм-канал Политика Страны, чтобы получать ясную, понятную и быструю аналитику по политическим событиям в Украине.