Чи буде в Україні локдаун і коли?

Мені часто ставлять такі питання. Перехід від зеленої зони до жовтої та до червоної не залежить від рівня госпіталізації та захворюваності населення. Кожен день МОЗ змінює і переписує критерії введення цих так званих зон. Влада давно працює в ручному режимі.

Локдаун оголосять в тій чи іншій області або загалом в країні залежно від масових протестів громадян. Під виглядом боротьби з пандемією введуть обмеження на публічні та масові заходи. Тобто в основі – політичні мотиви.

А вся статистика захворюваності, яку нам представляють, є суто суб’єктивною. Пенсіонери, безробітні, сільські жителі в основному не обстежені через матеріальні нестатки. Сьогодні хоч і упала ціна ПЛР-тесту, одначе вона залишається в середньому на рівні 800 грн. Це можуть собі дозволити далеко не всі. В Україні понад 10 млн населення голодує, за даними ООН, а це кожен третій.

У країні лише платна діагностика впродовж двох років епідемії. Відсутній рівний і безкоштовний доступ до тестування. Для порівняння: в Німеччині на 83 млн населення 40 млн німців раз на два тижні безкоштовно проходять ПЛР-тестування. Тому там точно знають, який стан захворюваності на «ковід».
У нас – ні!

Отримані документи про дві дози вакцинації особливої ролі з часом не відіграватимуть. Бо і прищеплена особа може захворіти, а отже – заразити інших при наявності сертифікату. До речі, деякі країни, такі як Велика Британія, уже відмовилися від сертифікатів.

Відповідно до чинного законодавства в умовах пандемії не лише лікування, але й обстеження, в тому числі тестування має бути безкоштовним. Це питання національної безпеки.

Було б непогано, якби Зе-команда про це згадала.

І наостанок: для того, щоб не стати інвалідом і не померти від коронавірусу, варто вакцинуватися. Побічні ефекти від щеплення не загрожують життю людини.

Читайте Страну в Google News - нажмите Подписаться