Сьогодні відразу декілька новин стосувались Петра Порошенка.

По-перше, сам Петро Олексійович анонсував своє повернення в Україну, і вже не тільки дату, але навіть і годину. Розпочався інформаційній розігрів його повернення. Різні джерела повідомляють, що нас очікує шоу, і не стільки із можливим затриманням, скільки із палкою і масовою зустріччю. Адвокати Петра Порошенка вимагають від Печерського райсуду Києва призначити засідання у справі п’ятого Президента України на 17 січня. І це те ж зрозуміло. Шоу має бути і біля суду. Масовка має плавно переміститись з аеропорту до суду. А якщо суд буде в інший день, то будуть додаткові витрати.

З іншого боку теж готуються. Печерський районний суд Києва змінив запобіжний захід з арешту на цілодобовий домашній арешт підозрюваному у справі Медведчука-Порошенка (про торгівлю вугіллям із бойовиками) бізнесмену Сергію Кузярі. Можна припустити, що пан бізнесмен пішов на співпрацю зі слідством, можливо дав якісь цінні покази.

Але з’явилась і незвична новина про Петра Порошенка, яка ламає чимало стереотипів. Це публікація у виданні Politico під промовистою назвою «Олігарх вдирається на переговори в Брюсселі» (https://www.politico.eu/.../oligarch-crashes-brussels.../ ). Можливо ви здивуєтесь, але це про Петра Олексійовича. І ця стаття є дуже неприємною для Порошенка та його команди. П’ятого Президента України згадують як олігарха (і це не в Україні, а у відомому західному виданні). Тональність публікації, включно з майже образливою назвою, також є доволі критичною. Ключова теза полягає в тому, що Петро Олексійович обрав не найкращий момент для захисту своїх інтересів у Брюсселі (напередодні і під час перемовин між НАТО і Росією). Між рядків читається певне роздратування поведінкою українського екс-президента. Можливо це тому, що високим посадовим особам, які зараз зібрались у Брюсселі, явно не до Порошенка сьогодні. Є і більш нагальні справи. Ось пряма цитата: «для західних держав увага до внутрішньополітичних чвар і дисфункцій України буде глибоко небажаним відволіканням від зусиль згуртувати всіх союзників по НАТО для протистояння Путіну, який зібрав понад 100 000 військових на українському кордоні».

Мораль цієї історії дуже проста – все треба робити у прийнятний час, у прийнятному місці і у прийнятний спосіб. До речі, це також стосується і самої нинішньої справи проти Порошенка.

Подпишитесь на телеграм-канал Политика Страны, чтобы получать ясную, понятную и быструю аналитику по политическим событиям в Украине.