Позиція Німеччині у питаннях відносин с Україною та Росією не зміниться при нових коаліції та уряду на чолі з О.Шольцем. Але, заблоковано одну важливу для України можливість.

Стали очевидними декілька коаліційних компромісів.

1) «Північний потік-2» не згадується (інтерес СДПН) в обмін на тезу про більш тісне партнерство з Україною в енергетичних питаннях (інтерес «зелених»).

2) Нейтральне формулювання з приводу конфлікту на Донбасі:
«Ми вимагаємо негайного припинення спроб дестабілізації України, насильства на сході України та незаконної анексії Криму. Шлях до мирного врегулювання конфлікту на сході України та зняття відповідних санкцій залежить від повного виконання Мінських угод. Ми за вирішення заморожених конфліктів у регіоні».
Ця позиція не відрізняється від позиції уряду А.Меркель.
Власне, компромісом є слова «зняття відповідних санкцій залежить від повного виконання Мінських угод». Акцент на необхідності Мінська-2 зважений неможливістю послаблення антиросійських санкцій раніше виконання Мінська-2 (інтерес «зелених»).

3) Підтримка руху України до ЄС (інтерес «зелених»), але не швидко - в обмін на реформи (інтерес СДПН).

4) «Зелені» отримали посаду міністра закордонних справ, що має стати гарантією від проросійськості в зовнішній політиці нового уряду ФРН.

ЩО ВТРАЧЕНО?

При теперішньому форматі коаліції точно неможливою стає можливість продажу Україні зброї та військового спорядження. У разі, якщо коаліцію формувала ХДС-ХСС така можливість могла стати реальністю.

Читайте Страну в Google News - нажмите Подписаться